کودک دوازده ماهه

نوامبر 20, 2019

کودک دوازده ماهه

آیا باورتان می شود که یک سال گذشته است؟ وقتی به گذشته نگاه می اندازید و این انسان پیچیده از نظر عاطفی و ارتباطی را می بینید, آیا می توانید به یاد بیاورید که زمانی نیازهای زیادی داشت که باید بر طرف می شد؟


از شروع, او فرد منحصر به فردی بود. اما حالا شخصیت او مشخص تر شده است.

۱۰ مسئله برتر درباره کودک یک ساله

  1. کودک یک ساله ی شما محکم و بسیار انعطاف پذیر است. شما لازم نیست کامل باشید تا همه چیز خوب پیش برود. به علاوه, هیچ وقت در طول تاریخ جهان والدین کاملی وجود نداشته است و بیشتر کودکان خوب بزرگ می شوند.
  2. پروسه تماشای رشد او هیجان انگیز است. امیدوارم به شدت منتظر باشید ببینید از اینجا به بعد چطور پیش می رود.
  3. والدین بودن یک لذت واقعی است. یکی از بزرگترین کارهایی که تا حالا انجام داده اید.
  4. والدین بودن یک بار سنگین کامل است که انرژی زندگی شما را می کشد و عواطف شما را پیچیده می کند. گاهی پر از نگرانی و عصبانیت می شوید.. چیزی که امیدوارم یاد گرفته باشید این است که همه والدین کمابیش این حس ها دارند. این دمدمی مزاجی عادی است. معنی این مسئله این است که شما یک انسان هستید اما به این معنی نیست که والدین بدی هستید.
  5. شما متعجب شده اید که چقدر برای آرام کردن, حمایت کردن, ایجاد ارتباط عاطفی نزدیک و سازمان دهی کودک خود و فراهم کردن تجربه هایی که به او کمک می کند از نظر فیزیکی, رشدی و عاطفی تلاش کند قوی هستید.
  6. شما تعجب می کنید که رفتار شما در بعضی جنبه های شخصیت و رفتار او چه تاثیر کمی داشته است. او یک صفحه سفید نبوده و نیست. شما باید با جریان پیش بروید و سعی نکنید آن را مسدود یا معکوس کنید.
  7. شما منابع حمایت عاطفی زیادی پیدا کرده اید.
  8. شما یاد گرفته اید که والد بودن در ارتباط نزدیک با انتخاب است- شیر مادر یا شیر خشک؟ کهنه یا پوشک؟
  9. شما یاد گرفتید چطور بر اساس بهترین شواهد روز کمک بگیرید. اما در انتها, شما یاد گرفتید به خود اعتماد کنید که می توانید بهترین چیز را برای کوچولوی خود فراهم کنید.
  10. شما درک کرده اید که نه تنها کودک یک ساله شما بلکه تمام کودکان دنیا شرایط غیر ممکن و نامطلوب دارند و نیاز به دهکده جهانی برای کمک دارند.

از لحظه لذت ببرید

نهایتا, در اینجا سخت ترین درس شما ارائه شده است, که من فکر می کنم یاد نگرفته اید: در لحظه باشید و از لحظه لذت ببرید.

نگهداری از کودک سخت و پر از نگرانی است. غیر ممکن است که گرفتار این نشوید که باید چه کار کنید, چطور روز را بگذرانید. اما در این مورد به من اعتماد کنید, یک روز می رسد که همه این ها خیلی زود تمام شده و شما حسرت می خورید که چقدر کم از آنچه اتفاق می افتد لذت برده اید. هیچ کس واقعا نمی داند اینها به کجا ختم می شود و بنابراین من یاد گرفته ام که مهم است که از این مسیر لذت ببرم مهم نیست که مقصد نهایی کجاست.

بنابراین همچنان که وارد سال دوم کشف این مسئله می شوید که این کوچولو چه کسی ممکن است بشود, نصیحت من را به خاطر بسپارید: عقب بایستید و از مسیر لذت ببرید.

آخرین نسخه: 1.56 مهر 1398
تغییرات: رفع مشکلات گزارش شده و بهبود سرعت و کارایی برنامه